Ako začať maľovať?

Som rada, že ste si vybrali projekt maľovanie podľa čísel. Skôr ako začnete maľovať, rada by som sa s Vami podelila o týchto pár tipov:

 1. Vaša nová sada obsahuje všetko, čo budete pre namaľovanie úžasného umeleckého diela potrebovať. Budete mať k dispozícii maliarske plátno, buď zarámované, alebo nie, podľa toho, ktoré ste si vybrali, niekoľko štetcov, očíslované farby a návod, ktorý Vám pomôže obraz dokončiť.
  Group 47_1

 2. Skôr ako začnete maľovať, uistite sa, že máte k dispozícii dostatočný priestor, kde si môžete plátno rozložiť, alebo využite stojan na plátno, ak máte takúto možnosť.

  shutterstock_649227145

 3. Pripravte si malú nádobu so studenou vodou, ktorá Vám poslúži k vymývaniu štetca pred tým, než použijete inú farbu. Vždy mám po ruke papierové kuchynské utierky alebo malú handričku pre vysušenie prebytočnej vody, ktorá by mohla spôsobiť rozpitie farieb.

  malovani podle čísel - voda na stetec (1)

 4. Existujú rôzne maliarske techniky, ktoré môžete aplikovať na Váš obraz:
 • Začnite najskôr jednou farbou, ktorú doplníte do všetkých polí s rovnakým číslom. Začnite maľovať zhora a postupujte dole, aby ste si nerozmazali farbu, kým ešte nie je dokonale zaschnutá.

 • Až dokončíte prácu s jednou farbou, počkajte, až predchádzajúca farba na plátne dobre zaschne, než začnete pracovať s inou farbou, následne pokračujte rovnakým spôsobom, ako je popísané vyššie.

 • Začnite v jednom rohu a postupne vyplňujte všetky farby s tým, že si medzi každou výmenou farby dobre vymyjete štetec (ja som ľavák, takže som začala od pravého horného rohu tak, aby som si nerozmazala farby). Táto technika má nevýhodu v tom, že neustálym vymýváním štetca vyplytváte veľa farby.

 • Dajte si pozor, aby ste sa rukou neopreli o mokrú farbu.

 • Na väčšinu plátna se snažte farbu nanášaťpoťukávaním“, pokiaľ maľujete väčšie plochy, môžete použiť ťahy štetca, ale „poťukávaním“ lepšie kontrolujete to, kam farbu nanášate.

 • Pre veľmi malé miesta použite špáradlá alebo ten najmenší 0,00 štetec. Tiež Vám pomôže, keď pre tieto miesta farbu trochu zriedite vodou.

 • Majte poruke stolnú lampu a lupu, aby ste docielili dokonalé nasvietenie pracovnej plochy.

 Stále si neviete rady ako začať s maľovaním podľa čísel? Pozrite sa na naše youtube video, kde vám všetko vysvetlíme.
   

100 %