89 položiek celkom

Cena

1014
11014
Hore
Ďalšie produkty

Namaľujte obrazy zvierat podľa čísel

Vyberte si zo širokej ponuky obrazov so zvieracími motívmi. Nájdete tu napríklad psy, mačky, chýbať nesmie ani toľko obľúbené kone a ak máte radšej exotiku tak vás potešia napríklad krásne žirafy. Pre milovníkov vodného sveta máme pestrofarebné rybičky, nádherné korytnačky alebo napríklad veselé tulene. U nás si príde na svoje každý milovník zvierat – vtáky, cicavce, morské živočíchy, divoké šelmy a množstvo ďalších.

Zviera je označenie pre živočícha na vyššom stupni vývoja, ako napríklad stavovce, okrem človeka. Z filozofického hľadiska sa ako zviera označuje živá bytosť, ktorá nie je ani človekom, ani božstvom, mytologickou postavou či nadprirodzenou bytosťou.

Najstaršia známa jaskynná maľba

Najstaršia známa jaskynná maľba zvieraťa na svete v podobe obrazu divokého prasaťa v životnej veľkosti, ktorú archeológovia objavili, bola vytvorená najmenej pred 45 500 rokmi v Indonézii. Zviera pripomína prasa bradavičnaté, ktoré dodnes obýva oblasti okolo jaskyne. Objav je najstarším dôkazom o ľudskom osídlení tamojšieho regiónu. Maľba je namaľovaná tmavo červeným okrovým pigmentom. Obraz má rozmery 136 na 54 cm. Okrem zvierat ho dopĺňajú 2 obrysy dlaní smerujúce od k menej zachovalým maľbám. Znázorňuje boj alebo sociálnu interakciu medzi tvormi.

Zvieratá v obrazoch

Maľby vo farbách biela, okrová, červená, čierna, hnedá aj žltá boli predtým v jaskyniach maľované za použitia pigmentu získaného z nerastov alebo krvi miešanej so živočíšnym tukom. Témou boli najčastejšie býky, jelene, kone, mamuty či ošípané. Zvieratá boli znázorňované zrejme ako súčasť rituálov spätých s úspešným lovom. Maľovala sa pred samotným lovom s vierou, že sa prianie stane skutočnosťou a potom aj ako prejav poďakovania. Objavovali sa tu aj postavy s vtáčou hlavou znázorňujúcou šamana.

Zvieratá ako posvätné stvorenia i oddaní priatelia

Neskôr sa vyobrazovali zvieratá ako posvätné stvorenia aj verní priatelia. Na obrazoch sa objavil najslávnejší kôň antiky Bukefalos Alexandra Veľkého, kôň Rosinanta Dona Quijota, Napoleonov kôň Marengo, kôň prezidenta Masaryka Hektor i psia cestovateľka do vesmíru Lajka. Ďalej slon Surus ako sprievod kartaginského generále Hannibala pri prechode Álp aj medveď Wojtek ako sprievod poľských vojakov. Známe sú posvätné mačky aj Kleopatrine kobry. Dnes sa maľujú domáci miláčikovia, voľne žijúce aj chovné zvieratá, nežné vtáky i divoké šelmy.

100 %