56 položiek celkom

Cena

1214
11214
Hore
Ďalšie produkty

Obrazy s tematikou ľudí a postáv. Krásne maľovanie s číslami pre každého.

Ľudia sú od pradávna jedným z častých motívov využívaných maliari. A nie je sa čomu diviť, jedná sa o námet ktorý len tak nevyčerpáte – portréty, emócie, ľudia zachytení pri svojich bežných denných rutinách a veľa ďalšieho. V tejto kategórii nájdete obrazy ako sú portréty slávnych osobností alebo napríklad obrázky zachytávajúce lásku „obyčajných“ ľudí.

Obrazy s tematikou ľudí a osobností, zobrazenie portrétov, postáv i skupín sú už od pradávna častým motívom známych maliarov. V portrétoch sú vidieť emócie, ľudia sú zachytení pri bežných rutinách aj výnimočných situáciách. Maľovať môžete portréty slávnych osobností aj obrazy zachytávajúce lásku i život zdanlivo obyčajných ľudí.

Portrét

Portrét je vo výtvarnom umení zobrazenie človeka, niekedy aj zvieraťa. Znázorňuje pohľad na fyzickú podobu a určitým spôsobom osobu prezentuje. Médiom portrétu je kresba, maľba, sochárska busta, socha aj reliéf a od polovice 19. storočia aj fotografie. Portréty sa vytvárajú rôznou výtvarnou technikou, majú dlhú históriu už od staroveku a prišli už s rozvojom prvých civilizácií. Pripomínali dôležité, zosnulé osobnosti pre ďalšie generácie a vytvárali o nich impozantné predstavy. Maliari zobrazujú verné rysy tváre alebo maľujú osobitým spôsobom.

Autoportrét

Autoportrét je výtvarné dielo, na ktorom autor vlastnoručne znázorňuje maľbou či kresbou sám seba a vlastnú podobu. Autoportréty vznikali od doby renesancie ako ukážka umeleckej zručnosti potencionálnym zákazníkom. Zaobstaranie portrétov si mohli dovoliť len šľachtici a zámožní mešťania. Maliar do vlastného portrétu vždy vkladá aj predstavy o sebe samom, dáva najavo rysy sebaskúmania i sebahodnotenia a identifikuje sa do svojho umeleckého diela bez hraníc ilúzií a reality.

Kryptoportrét

Kryptoportrét je vyobrazenie, ktoré je súčasťou diela, ktoré samo o sebe nie je portrétom, ale skôr náboženským výjavom či mytologickou scénou. Môže tiež súvisieť s konkrétnou udalosťou divadelného charakteru. Často týmto spôsobom boli vyobrazované známe osobnosti a výrazné postavy naprieč históriou.

Maľovanie postáv

Pri maľbe postavy treba dodržať správne proporcie. Pomer medzi telom, nohami, rukami aj hlavou. Proporcie ľudskej postavy si maliari už v staroveku uvedomovali pomocou tzv. kanónov, kde je výška ku členku jednou devätnástinou celej postavy, výška postavy osemnásobkom výšky hlavy a šírka rozpätých rúk je rovná výške. Priemerne tvorí hlava 14%, dĺžka chrbta 23,5%, výška po kolená 28% a výška rozkroku 46% tela. Teória o proporciách je vhodným pomocným vodítkom.

100 %