Vytlač a maľuj. Od relaxačných omaľovánok pre dospelých k maľovaniu podľa čísel

Pamätáte si detské omaľovánky, ktoré ste milovali ako deti? Aj dospelí si občas potrebujú oddýchnuť a vyčistiť hlavu. Skúste to s dobrou knihou, pri práci v záhradke alebo pri antistresových maľovankách. Môžete si ich vytlačiť a pustiť sa do relaxácie.

Vyfarbovanie obrázkov na bielom pozadí často nechávame iba malým deťom. Dáme im do rúk pastelky, fixkyči farby a sledujeme, ako sa ponorí do tvorivej činnosti. To isté môžete skúsiť aj vy. Zamestnanie, starostlivosť o domácnosť a všetkých jej členov vrátane detí a uponáhľané vybavovanie všetkých povinností nás často privádza do stresových situácií. Preto je dôležité nájsť si chvíľu na to, aby sme mohli jednoducho vypnúť.

Relaxačné omaľovánky znižujúce stres

Dnes už existuje množstvo štúdií o tom, ako vyfarbovanie obrázkov znižuje stres a napätie. Práve relaxačné omaľovánky, ktoré si môžete vytlačiť z internetu, môžu byť akousi predohrou a prípravou na maľovanie obrazov podľa čísel na napnuté plátno v ráme. Ako náhle zakúsite ten úžasný pocit vypnutia všetkých starostí v hlave pri maľovaní, nájdete chuť namaľovať majstrovské dielo podľa predlohy.

Omaľovánky v tvaroch mandaly

Mandala je najčastejší obrazec na antistresové omaľovánky pre dospelých. Motívy a spôsob spracovania môžu mať tisíce podôb. Nekonečný kruh žiariaci tvarmi a farbami je ako stvorený na relax. Tlačiť môžete na klasický kancelársky papier aj na papier akvarelový. Použiť môžete pastelky, fixky, temperové aj akvarelové farby. Môžete použiť aj rôzne farebné varianty akvarelového popisovača Nassau.

Zvieratá, rastliny, ľudia aj vzory

Môžete sa pustiť aj do maľovania osôb, zvierat, rastlín aj kvetinových, geometrických a abstraktných vzorov, pri ktorých si môžete oddýchnuť. Potom stačí vybaviť sa kvalitnými produktmi a začať maľovať na skutočné plátno podľa čísel. Potom môžete s pomocou akvarelových farieb a štetcov pokojne namaľovať obraz ako Van Gogh. Relaxačné kreslenie je skvelý spôsob, ako sa nechať zvoľna unášať kreativitou mysle.

 

100 %