Maľovaním podľa čísel proti splínu

Prepadáte pocitom splínu v dlhej zime, na jeseň alebo pri únave na jar? Zažeňte depresívnu náladu zimných plieskaníc, jesenného chladu i jarnej únavy. Zažeňte pocity osamelosti a smútku maľovaním podľa čísel.

Pri maľovaní podľa čísel sa môžeme ľahko zbaviť, splínu, strachu, osamelosti, úzkosti aj depresie. Ide o skvelú relaxáciu a antistresovú aktivitu. Zabudnete na starosti všedného dňa a prenesiete sa do sveta pohody, pokoja a vyrovnanosti. Maľovanie podľa čísel pripomína antistresové omaľovánky pre dospelých. Vymeňte farebné zošity s rôznymi obrazcami a vymaľovanie pastelkami a voskovkami za akrylové farby a plátno s číslami.

Relaxácia arteterapií

Arteterapeuti tieto techniky používajú pri sedeniach s klientmi ako výbornú pomôcku na uvoľnenie stresu. Skúste to aj vy. Plátna na maľovanie podľa čísel idú navyše trochu ďalej. Zatiaľ čo bežné omaľovánky zostávajú na papieri, obraz, ktorý si sami vytvoríte so sadou maľovania podľa čísel, si môžete s hrdosťou zavesiť na stenu alebo vystaviť na maliarskom stojane.

Ako začať s maľovaním podľa čísel

Vyberte si sadu s námetom, ktorý je vám blízky. Na výber je naozaj mnoho tém a námetov, ako napríklad príroda rôznych motívov, obrázky zvierat ako kone, mačky, psy, mestá, autá, filmoví hrdinovia, známe osobnosti alebo unikátne diela maliarov. Všetky obrazy sú zároveň zaradené do jednej z kategórií náročnosti na ľahké, stredne a ťažko ťažké. Do tvorivej práce môžete zapojiť seba aj svoje deti. Zaobstarajte im nejaký ľahký obrázok, ktorý si po namaľovaní zavesí vo svojej izbičke. Vy si skúste o niečo náročnejší variant. Zbavíte sa stresu a posilníte kreativitu.

Aktívny boj so stresom

So splínom je možné bojovať rôzne. Relaxáciou, leňošením, vitamínmi, pohybom aj rôznymi aktivitami. Vhodné sú umelecké činnosti a konkrétne maľovanie. Na poriadny kurz kreslenia alebo umeleckú školu mávame málo času. Práve preto je maľovanie podľa čísel ideálne. Venujete sa mu doma v čase, ktorý vyhovuje práve vám. Nepodliehajte depresiám bez boja a skúste maľovanie proti stresu a splínu. Naozaj to funguje.

100 %