Tipy na dekorácie do bytu

Nasťahovali ste sa do nového bytu? Potom treba vybrať nábytok, bytové doplnky a tiež dekorácie, ktoré domov zútulnia. Dodajú vášmu novému bývaniu ten správny šmrnc. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na dekorácie do bytu s rôznym zameraním.

1. Vankúše a vankúšiky

Vankúše a vankúšiky sa hodia do spálne, obývacej i detskej izby. Pokiaľ budú zdobiť sedaciu súpravu, siahnite do ponuky valcových podhlavníkov aj okrúhlych a štvorcových vankúšikov. Môžete voliť povlaky jednofarebné, s geometrickými aj kvetinovými tvarmi, v rôznych farbách aj motívoch.

dekorácia vankúš

2. Obaly na izbové rastliny

Nádherné dekorácie vytvoríte zo živých izbových rastlín, ktoré dáte do dekoratívnych obalov. Do kuchyne môžete dať napríklad aj bylinky. Stavíte na nenáročné izbové rastliny a kúpte si na ne moderné obaly. Rastlinám sa lepšie darí v keramických nádobách ako v plaste. Navyše keramika aj lepšie vyzerá.

3. Živé kvety vo váze

Kvety vo váze zútulnia a oživia každú miestnosť. Do otvorených a veľkých priestorov sa hodia vázy s veľkým aranžmánom. Na stoly a konferenčné stoly dajte menšie vázičky. Vhodný je aj nevyužitý výklenok, kde aranžmán oživíte špeciálnym osvetlením.

4. Originálne osvetlenie

Každý temný kút, alebo stolík pri pohodlnom kresle oživí vhodne zvolená stolná či stojaca lampa, ktorá môže zároveň pôsobiť aj ako dekorácia. Tradičné tienidlo lampy môže kontrastovať s originálnym stojanom.

5. Vázy, misy a sochy

Vázy môžu stáť aj samostatne, rovnako ako misy, ktoré navyše môžete doplniť ovocím alebo sušenými kvetmi a pot pouri. Elegantne pôsobia jednoduché sklenené, nebojte sa ani umeleckých originálov. Tie môžu byť aj v tvare sošky alebo sochy.

6. Sviečky a svietniky

Domov vám spríjemnia aj sviečky a svietniky, ktoré dokážu vytvoriť skvelú atmosféru. Vyberte sviečky, ktoré budú ladiť do interiéru farbou aj vôňou. Svietnik môže byť ozdobou aj sám o sebe. Doplniť môžete aj aromalampy.

dekorácia sviečky

7. Obrazy

Obraz musí zapadať do interiéru veľkostí, motívom aj dominantnou farbou. Do interiéru sa hodia obrazy maľované na plátne, ktoré si navyše môžete namaľovať aj sami. Do štýlového bytu si môžete namaľovať aj obraz podľa vlastnej fotografie.

100 %