Vešíte obrazy na stenu? Každá izba si zaslúži svoj špecifický motív

Každý dom a byt je zabývaný až v momente, keď visia na stene obrazy. A práve tie správne obrazy dokážu zútulniť aj nie príliš dispozične a dizajnovo podarený interiér.

Pokiaľ nechcete kupovať drahé obrazy od niektorého zo slávnych maliarov minulosti, môžete si ich podľa predlohy namaľovať aj sami. Do moderných bytov si zase môžete dať na stenu motívy abstraktnou tématikou. Fantázii sa jednoducho medze nekladú a záleží len na vás. Máme pre vás hneď niekoľko tipov ako vybavenie jednotlivých izieb oživiť zaujímavými obrazmi na stenu, ktoré sa budú páčiť vám aj návštevám.

Vešíte obrazy na stenu

Akvarely do obývačky

Vhodnou voľbou pre akúkoľvek obývaciu izbu sú akvarely. Sú maľované špecifickou technikou a výsledok je úžasný. Obraz je plný farieb, ktoré jemnej kombinácii vytvára unikátny celok. Motívom môže byť čokoľvek. Najviac obľúbené sú zátišie, krajiny a kvety, ktoré vyniknú predovšetkým na bielych stenách. Obývacia izba pojme aj diptychy a triptychy, čo sú obrazy zložené z dvochtroch častí. Stačí si vybrať obrazy podobnou tematikou, ktoré k sebe ladia. Pokiaľ patríte medzi milovníkov klasického umenia, zvoľte predlohy z čias renesancie či iných umeleckých epoch, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou minulosti a stále uznávané znalcami po celom svete.

Kúpeľňa v rytme mora

Kúpeľňa je spätá s vodou. Ak milujete morskú klímu, pláže a more, nájdete nespočet motívov, ktoré sú späté s vodnou hladinou morí a oceánov. Na vašich stenách môžu byť plachetnice, prímorské mestečká, pláže s mušľami aj podmorský svet. Zaujímavou voľbou do kúpeľne je aj motív majáku, ktorý navodzuje dojem večnosti a kolobehu života. S majákom či kormidlom v ruke nikdy nestratíte správny smer.

obtraz do spálne

Abstrakcia nielen do spálne

Abstraktné obrazy dávajú priestor víziám, snom, prianiam aj fantázii. Môžu mať limitovaný počet farieb, alebo oplývať pestrofarebnými kombináciami. Do spálne sa hodia skôr jemné odtiene. Nenechajte sa rozptyľovať výraznými scenériami. Abstrakcie je možné znázorňovať geometrickými aj oblými tvarmi. Do spálne sa hodia aj florálne motívy.

100 %