Prečo maľovať podľa čísel? Dôvody, ktoré vás presvedčia.

Hľadáte príjemný relax, chcete poraziť jesennú či jarnú únavu a skleslosť alebo si precvičiť mozog? Maľovanie podľa čísel je perfektným spôsobom, ako odbúrať stres, uvoľniť sa a venovať sa chvíľu len sami sebe. Komplexné trénovanie mozgu využijete v každodenných činnostiach. Maľovanie podľa čísel prináša množstvo výhod telu i mysli.

Stres a splín nám dokáže pokaziť deň. Nemôžete sa na nič sústrediť, ste roztržití, prepadáte negatívnym myšlienkam a zažívate pocity zúfalstva, ktoré snáď nikdy neskončia. Všetky tieto pocity a myšlienkydokáže zahnať maľovanie podľa čísel.

Relaxácia a meditácia

Vďaka plátnu s potlačenými číslami sa predlohe ľahko priblížite. Môžete si vychutnať jednotlivé ťahy štetca a s radosťou sledovať, ako vám pod rukami vzniká obraz. Nepotrebujete vedieť maľovať. S týmto relaxačným rituálom si môžete užiť regeneráciu tela aj mysle. Na antistresové maľovanie sú vhodné farebné mandaly. Môžete si tiež vybrať obrázok, ktorý vás najviac chytí za srdce. Maľovanie je cesta proti stresu.

Lepšia koncentrácia

Pokiaľ sa vám v hlave strieda jedna myšlienka za druhou a nedokážete sa na nič dlhšie sústrediť, nezúfajte. Poruchy koncentrácie sú jedným z najčastejších problémov modernej doby. Svoju myseľ môžete lepšie sústrediť a opäť regulovať, keď si vyčleníte vo svojom živote miesto pre záľuby. Pravidelné koníčky vás povedú k posilneniu koncentrácie, vďaka čomu sa vaša hlava uvoľní a vyčistí. Maľovanie poháňa mozog na produkciu nových neurónov a uľahčuje sekréciu hormónu šťastia dopamínu.

Zlepšenie organizačných schopností a koordinácie

Maľovanie podľa čísel vám pomôže posilniť dôležité organizačné a koordinačné zručnosti. Vďaka tomu, že mozog musí vždy správne spojiť farbu s očíslovanou oblasťou na plátne, sa posilňujú organizačné zručnosti a schopnosti riešiť problémy. Na rovnakom princípe funguje aj posilňovanie koordinácie, pretože sa vďaka maľovaniu súčasne zlepšuje aj presnosť jednotlivých pohybov.

Budovanie trpezlivosti

Trpezlivosť je jednou z najdôležitejších zručností, ktorú v živote potrebujeme. Ovplyvňuje našu úspešnosť, výkon aj dobrú náladu. Jednou z najlepších a najmenej zložitých metód je tréning pomocou maľovania podľa čísel. Dokončený obraz je potom mimoriadne účinnou satisfakciou a úžasnou odmenou za trpezlivosť. Maľovanie podľa čísel je potrebné skvelou metódou na formovanie u hyperaktívnych osôb.

Zvýšenie sebavedomia

Maľovanie podľa čísel vám umožní získať lepší pocit sám zo seba a vybudovať si väčšie sebavedomie. Napriek tomu, že je plátno predtlačené a očíslované, bez vynaloženého úsilia, času a energie by nikdy nevznikol originálny finálny obraz. Svoje dielo si môžete doma vystaviť a užívať si príjemný pocit z dobre odvedenej práce. Oproti kurzom a arteterapiám je maľovanie podľa čísel dostupným koníčkom, ktorý môžete robiť aj doma.

100 %