Chcete maľovať? Maľovanie podľa stupňa obtiažnosti.

Možno ste už o maľovaní podľa čísel niečo počuli. Znovuobjavená technika maľovania dovolí každému vytvoriť akrylovými farbami skutočný obraz na plátne. Nemusíte si na palete miešať vhodné odtiene farieb, to urobíme za vás. Užite si svoje maľovanie.

Od jednoduchého k zložitejšiemu obrazu

Maľovanie podľa čísel je skutočne jednoduché. To však neznamená, že je vždy také ľahké svoj obraz namaľovať a dokončiť. Ako je to s úrovňami obtiažnosti?

Ľahká obtiažnosť

Najľahšie obrázky z našej ponuky si väčšinou vystačia s menším počtom farebných odtieňov. Obrázky majú väčšie plochy na vyfarbovanie a často sa vyznačujú určitou pravidelnosťou. Hranice plôšok nie sú tak členité a ľahšie sa vyfarbujú. Obrázky sú vhodné aj pre malé deti, začiatočníkov alebo napríklad seniorov, ktorí si precvičujú koordináciu pohybov. Nie je potrebné mať tak pevnú ruku a sústredené oko.

Naučíte sa udržať pozornosť a potom môžete začať maľovať obrazy, kde počet plôšok a farieb mierne narastie.

Stredná obtiažnosť

Táto úroveň už mnohokrát presahuje schopnosti veľmi malých detí. Viac záleží na dodržaní hranícvyznačených plôšok, ktorých je viac, sú menšie a viac tvarované.

Počet použitých farieb ani tak zložitosť nezvyšuje, len častejšie vymývate štetec pri zmene farby, ale s vyššou náročnosťou hlavne rastie počet odtieňov farieb. Pre dospelých ľudí je to úroveň vhodná na prvé zoznámenie s maľovaním podľa čísel. Obrázky strednej úrovne visiace na stene vzbudia pozornosť každej návštevy.

Ťažká obtiažnosť

Pokiaľ už ste skúsili pár obrázkov z nižších úrovní a získali ste určité skúsenosti, prijmite ďalšiu výzvu. Zložitejšie obrazy a ťažká úroveň vás zase posunie o kus ďalej.

Maľovanie podľa čísel už vyžaduje sústredenú prácu. Túto úroveň už nemožno označiť len za omaľovánky. Plošky sú veľmi malé, rôzne sa prelínajú a musíte použiť väčšie množstvo farebných odtieňov. Čísla na plôškach sú malinké a oceníte dobrú lupu ako pomocníka pri práci. Môžete vytvoriť hotové majstrovské diela.

100 %