Maľovanie podľa čísel a techniky maľovania

Než začnete maľovať podľa čísel ďalší obraz, podelíme sa s vami o pár rád a odporúčaní. Vaša nová sada maľovania podľa čísel vždy obsahuje všetko, čo budete na namaľovanie vášho úžasného umeleckého diela potrebovať. Budete mať k dispozícii maliarske plátno, niekoľko štetcov, očíslované farby a návod, ktorý vám pomôže obraz úspešne dokončiť.

Než začnete maľovať, uistite sa, že máte k dispozícii vhodné svetlo a dostatočný priestor, kde si môžete plátno rozložiť. Môžete využiť aj maliarsky stojan. Majte poruke stolnú lampu a lupu, aby ste mohli docieliť dokonalé nasvietenie pracovnej plochy. Pripravte si nádobku so studenou vodou na vymývanie štetca pred tým, než použijete inú farbu. Majte po ruke papierové kuchynské utierky alebo malú handričku na vysušenie prebytočnej vody zo štetca, ktorá by mohla spôsobiť rozpitie farieb.

Ako postupovať pri maľovaní podľa čísel

Existujú rôzne maliarske techniky, ktoré môžete pri maľovaní obrazu podľa čísel aplikovať. Na väčšinu plátna sa snažte farbu nanášať formou poťukávania. Pokiaľ maľujete väčšie plochy, môžete použiť ťahy štetca. Poťukávaním ale oveľa lepšie kontrolujete to, kam farbu práve nanášate. Pre veľmi malé miesta použite špáradlá alebo ten najmenší štetec s číslom 0,00. Navyše vám pomôže, keď pre tieto miesta farbu mierne zriedite vodou.

Technika maľovania podľa čísel vždy jednou farbou

Začnite najskôr jednou farbou, ktorú doplníte do všetkých polí s rovnakým číslom. Vždy začnite maľovať zhora, najlepšie z ľavého horného rohu a postupujte dole, aby ste si nerozmazali farbu, kým ešte nie je dokonale zaschnutá. Ako náhle dokončíte prácu s jednou farbou, vždy počkajte, až predchádzajúca farba na plátne dobre zaschne, než začnete maľovať zase inou farbou. Potom pokračujte rovnakým spôsobom.

Technika maľovania podľa čísel postupne rôznymi farbami

Začnite v jednom rohu a postupne vyplňujte všetky farby. Ak ste ľavák, začínajte od pravého horného rohu tak, aby ste si nerozmazali farby. Medzi každou zmenou farby dobre vymyjete štetec. Táto technika má ale nevýhodu v tom, že neustálym vymývaním štetca vyplytváte viacej farby. Dajte si pozor, aby ste so svojou rukou neopreli o mokrú farbu a nerozmazali si ju.

100 %