Ako si vybrať vhodný obrázok do obývačky

Máte doma prázdne steny a premýšľate, aké obrázky použiť na ich oživenie? Poradíme vám, ako a podľa čoho vybrať obraz do interiéru tak, aby podčiarkol originalitu danej jednoduchosti.

Ako si vybrať obraz do obývačky

Pri výbere obrazu do obývačky myslite predovšetkým na to, aby ste daný obraz zladili s farbami, štýlom a celkovou atmosférou obývačky. Mal by tiež vytvárať príjemný kontrast k farbe steny. Nadčasovou klasikou sú čiernobiele obrazy, ktoré sa hodia takmer všade, a hravo ich doplňte farebnými doplnkami, ktoré môžete ľahko obmieňať, aby bol priestor zakaždým iný. Môžete sa tiež riadiť napríklad farbou pohovky a premietnuť ju na obraz na stene, aby priestor pekne ladil.

Čo má obraz predstavovať a akú atmosféru má vytvoriť

Všetky motívy prírody, krajiny a zátiší pôsobia upokojujúco. Ázijské a duchovné obrazy navodzujú meditatívnu atmosféru. Ak naopak chcete do priestoru vniesť potrebnú dynamiku, vyberte si obrazy áut, veľkomiest, rušných barov, ulíc alebo športu. Abstraktné obrázky vás naopak prinútia premýšľať a podporia vašu fantáziu a kreativitu pri rôznych výtvoroch.

obraz do obývacej izby

Veľkosť obrazov do obývačky

Ak chcete vytvoriť harmonickú stenu s obrazmi, zohľadnite veľkosť stien a nábytku v obývacej izbe. Veľkoformátové plátna budú vyzerať skvele nad veľkou pohovkou. Môžete tiež zavesiť niekoľko obrazov vedľa seba s podobnou tematikou. Veľmi široké steny sa môžete pokúsiť opticky zúžiť pomocou niekoľkých obrazov zavesených pod sebou. Ak chcete zoskupiť niekoľko obrazov, zaveste väčšie obrazy do stredu a dajte zoskupeniu určitý tvar. Priestor môžete ohraničiť aj kusom nábytku.

Štýlové obrazy do obývačky

Vzhľad a štruktúra nástenných obrazov by mali zodpovedať štýlu zariadenia obývacej izby. Maľované a lakované obrazy sa pekne hodia do moderných obývacích izieb. Klasické plátna a dekoratívne panely sú klasikou, ktorá sa hodí takmer do každej obývačky, v závislosti od správneho motívu. Vyberajte intuitívne, aby žiadny obraz nezostal nudný.

obrazy do obývačky

100 %