Zbavte sa jesennej depresie

Možno to tiež poznáte. Prichádza jeseň a nikdy nejde sám. S ním prichádza aj smútok, depresívna nálada, podráždenosť, skleslosť a niekedy aj chuť na sladké pre vytvorenie zásob energie na zimu. Kedykoľvek sa pozriete z okna, máte chuť opäť zaliezť späť do postele a nerobiť jednoducho absolútne nič. Dajte zbohom každoročnú jesennú depresiu.

Príznaky jesennej depresie

Najvýraznejšími prejavmi jesennej depresie sú samozrejme smútok, skleslosť, melanchólia, precitlivenosť, úzkosť a beznádej. Môžu sa objaviť problémy so spánkom, ale aj podráždenosť či agresia. Každý organizmus je jedinečný a na podobné podnety reaguje inak, takže sa prejavy môžu mierne líšiť. Skúste sa proti jesennej depresii správne brániť.

depresie

Vôňa ako liek

Skúste si podvedome navodiť príjemnú atmosféru a vyskúšajte aromaterapiu ako liek. Správne zvolené vône vedia robiť s naším telom a mysľou úplné zázraky. Aromaterapia patrí k rokmi overeným metódam prírodnej medicíny, len musíte zvoliť tie správne vône. Na chmúrne a melancholické nálady zaberie najlepšie levanduľa, materina dúška, medovka, ruža alebo napríklad santalové drevo. Skúste tiež pri aromaterapii maľovať. Pôjde vám to oveľa ľahšie.

Maľovanie podľa čísel

Pohybom z depresie

Cvičte, športujte a choďte von. V zdravom tele je zdravý duch. Pri pohybe sa nám začnú uvoľňovať hormóny šťastia endorfíny, ktoré bojujú proti depresii. Nemusíte hneď užívať nejaké lieky a obávať sa ich vedľajších účinkov. Pravidelné cvičenie a pohyb zmierňuje prejavy jesennej depresie a zabráni im aby sa vracali. Postačí aj dlhšia prechádzka na čerstvom vzduchu, pri ktorej budete zhlboka dýchať. Prečistíte si hlavu a zaženiete čierne myšlienky.

Relaxácia a meditácia

Na jeseň musíme nabrať sily na celú zimu, budeme ich potrebovať. Urobte si čas na seba, spite, odpočívajte, relaxujte, starajte sa o seba, cvičte jogu a meditujte. Doprajte si masáž, saunu, vírivku,pobyt vo wellness alebo si aspoň raz za čas zájdite s kamarátkami na víno. Je skrátka treba sa poriadne odreagovať. Ak si chcete oddýchnuť doma, stačí si napustiť vaňu plnú peny a zapáliť sviečky. Tiež vyskúšajte relaxačnú a meditačnú hudbu a rôzne zvuky. Užite si sladké ničnerobenie.

Naučte sa odmeňovať seba samého

Všetci majú radi darčeky a my sami nie sme výnimkou. Keď na vás príde smutná nálada, konečne si kúpte svetrík, prstienok, voňavku, kabelku či topánky, o ktorých už tak dlho uvažujete. Jednoducho čokoľvek, čo vám vykúzli úsmev na perách. Skúste staviť na farebný kúsok do vášho šatníka. Mozog reaguje na farebné podnety a váš správne zvolený outfit s doplnkami sa stane účinným antidepresívom, ktoré zaberá.

Ako si na jeseň zaistiť pevné zdravie

Počas nášho života prechádzame rôznymi obdobiami, keď sme na tom s našou imunitou lepšie a inokedy zase horšie. Nenechávajte nič na náhodu a posilnite svoju imunitu. Nestačí len jesť dostatok ovocia a zeleniny. To bohužiaľ na posilnenie imunity nie je dostačujúce. Dokonca ani čerstvé a plnohodnotné potraviny často nevedia pokryť potrebné živiny v našom organizme. Určite vynechajte priemyselne upravené a konzervované potraviny, fast food a ďalšie nezdravé jedlá.

Stavte na silu enzýmov

Okrem čerstvých surovín na varenie a dostatku surového ovocia a zeleniny dbajte na dostatočný prísun enzýmov. Môžete staviť na prípravky zeleného jačmeňa, chlorelly alebo Wobenzym. Tak doprajete svojmu organizmu potrebné množstvo enzýmov, dôležitých pre správnu funkciu vašej imunity. Ak bude naša imunita dosť silná a pripravená zvládnuť útoky vírusov a baktérií, môžete si užívať plnými dúškami krásy jesene. Vyhnete sa tak ľahkému prechladnutiu, virózam a bakteriálnym infekciám. Pokiaľ vás predsa len premohli zákerné bacily, buďte v tomto prípade pripravení.

Buďte pripravení na prípadnú chorobu

Vybavte si svoju lekárničku základnými liekmi proti horúčke a prechladnutiu, pridajte niečo proti nádcheaj kašľu a doplňte aj prípravky s minerálmi, vitamínmi a enzýmami. Tie pomôžu k naštartovaniu imunitného systému a dosiahnete tak rýchlejšie uzdravovanie. Dôjde k svižnejšiemu hojeniupostihnutých slizníc v nose aj krku, zmenšeniu opuchov, zníženiu bolesti a prípadnej horúčky. Vsadiť môžete aj na prírodné produkty z byliniek a čaj. Pokiaľ budete pripravení, zastavíte chorobu hneď na začiatku a postačí vám len pár dní v pokoji v teple. Aby ste si skrátili dlhú chvíľu, môžete si pri šálke čaju treba maľovať.

100 %