Vyberáte obraz do spálne alebo detskej izby? Poradíme vám

Pri výbere obrazu myslite na to, aby ladil s farbami a štýlom vášho interiéru. Môžete si vybrať rôzne veľkosti, farby a čiernobiele motívy, ktoré sa hodia do každej miestnosti. Obraz na stenu môže visieť v spálni, detskej izbe aj v kúpeľni.

Ako vybrať obraz do detskej izby

Deti milujú zvieratá, komiksy, filmových hrdinov, vesmír a morské hlbiny. Aj tu nájdete motívy obrazov, ktoré si vaše deti zamilujú. Pri výbere vhodného motívu sa snažte riadiť vlastným vkusom a pokojne do výberu obrazu zapojte aj svoje deti. Milujú lietadlá, vlaky, autá, víly alebo bábiky? Detská fantázia je bezhraničná.

Veľkosť a vzhľad obrazov do detskej izby

Pri kúpe obrazu hrá dôležitú úlohu motív, ako aj jeho veľkosť. Obrazy veľkých rozmerov môžete zavesiť nad väčšie kusy nábytku, napríklad nad detskú posteľ. Prázdnu stenu v detskej izbe môžete oživiť aj malými a stredne veľkými obrazmi. Úzke steny pôsobia širším dojmom, ak na stenu zavesíte obrazy vedľa seba. V prípade veľmi širokých stien umiestnite jednotlivé obrazy pod seba, aby detská izba pôsobila útulnejšie.

maľovanie detskej izby

Ako si vybrať obraz do spálne

Do spálne na relaxáciu a meditáciu sú vhodné prírodné motívy, ako sú rastliny, krajiny, zátišia a obrazy s meditatívnym nádychom pretkané duchovnosťou. Do spálne si môžete zavesiť aj abstraktné umenie, aby ste získali inšpiráciu na ďalší deň. Hlavná farba obrazu by mala ladiť s nábytkom a vytvárať príjemný kontrast s farbou steny. Nemal by byť príliš krikľavý, aby sa vám v spálni ľahko zaspávalo.

Veľkosť a vzhľad spálne

V spálni sa zvyčajne nachádza veľká posteľ, šatníková skriňa a pravdepodobne aj komoda a nočné stolíky. Podľa týchto kusov nábytku sa snažte dosiahnuť harmonický súlad medzi stenou a obrazmi. Steny môže zdobiť veľký obraz nad posteľou, niekoľko obrazov zoradených nad komodou alebo toaletným stolíkom, prípadne obrazy po stranách okien.

obrázky do spálne

Ako si vybrať obraz do kúpeľne

Obraz do kúpeľne, prečo nie? Do kúpeľne sa hodia letné motívy, piesočné a kamienkové pláže lemujúce more, obrazy piesočných dún, lodí, majákov alebo podmorského života. Farebné ryby a mušle, ako aj abstraktné umenie v modrastých farbách rozžiaria steny kúpeľne a vytvoria v nej atraktívnu dekoráciu. V prípade vlhkosti si vyberte dekoratívne panely, sklenené alebo maľované obrazy.

100 %